Turneringsinfo Spisetider Rækker JGP 2019 (oktober) JGP 2019 (marts) JGP 2018 JDM 2017 JGP 2016 JDM 2015 JGP 2014 JGP 2013 JGP 2012
Tidligere resultater? Se her:
DU11 | (DU11A) | (DU11B) | (DU11KAB) | (DU11sjov) | DU13 | (DU13A) | (DU13B) | (DU13C) | (DU13KAB) | (DU13KBC) | DU15 | (DU15A) | (DU15B) | (DU15C) | (DU15KAB) | (DU15KBC) | DU19 | (DU19A) | (DU19B) | (DU19KAB) | PU13 | (PU13) | (PU13A) | (PU13B) | PU15 | (PU15A) | (PU15B) | (PU15KAB)

Vis: Liste | Spillere | Grafisk

Viser resultater for rkken: DU15

kampid Bane Rkke Spillere Tidspunkt Om plads Resultat
DU15KAB-01 1 DU15KAB Elias Coyle, *1-5 , DU15, Birkerød - Mads Brassøe Hardam, *5-10 , DU15, Randers fredag, kamp 1 1 - 10 3-0: 11-3, 11-4, 11-5
DU15KAB-02 3 DU15KAB Sabine Petersen, *1-5 , DU15, Herlev/Hjorten - Oliver Holm Nielsen, *5-10 , DU15, Esbjerg fredag, kamp 1 1 - 10 3-0: 11-7, 11-4, 11-4
DU15KAB-03 4 DU15KAB Klara K. Møller, *1-5 , DU15, Thy - Victor Ahlberg Larsen, *5-10 , DU15, Birkerød fredag, kamp 1 1 - 10 3-0: 11-4, 11-0, 11-3
DU15KAB-04 5 DU15KAB Tobias Fritz Weel, *1-5 , DU15, Skovbakken - Jonas Korsgaard, *5-10 , DU15, Kolding fredag, kamp 1 1 - 10 3-0: 11-5, 11-5, 11-4
DU15KAB-05 6 DU15KAB Marcus Jepsen, *1-5 , DU15, Birkerød - Christian Graham, *5-10 , DU15, Lystrup fredag, kamp 1 1 - 10 3-0: 11-2, 11-1, 11-2
DU15KBC-01 3 DU15KBC Mads Brassøe Hardam, *5-10 , DU15, Randers - Emil Wickman, *7-12 , DU15, KSK fredag, kamp 6 6 - 17 3-0: 11-7, 11-2, 11-6
DU15KBC-02 3 DU15KBC Oliver Holm Nielsen, *5-10 , DU15, Esbjerg - Nikolaj Mortensen, *7-12 , DU15, Randers fredag, kamp 7 6 - 17 3-0: 11-4, 11-9, 11-1
DU15KBC-03 3 DU15KBC Victor Ahlberg Larsen, *5-10 , DU15, Birkerød - Rasmus Thorup Nonboe, *7-12 , DU15, Randers fredag, kamp 8 6 - 17 3-0: 11-2, 11-2, 11-1
DU15KBC-04 3 DU15KBC Jonas Korsgaard, *5-10 , DU15, Kolding - Mikkel Gade, *7-12 , DU15, Thy fredag, kamp 9 6 - 17 3-0: 11-3, 11-3, 11-5
DU15KBC-05 3 DU15KBC Christian Graham, *5-10 , DU15, Lystrup - Emil Ruby, *7-12 , DU15, Thy fredag, kamp 10 6 - 17 3-0: 11-1, 11-7, 11-6
DU15KBC-06 3 DU15KBC Martin Tranholm, *11-11 , DU15, Skovbakken - Mads Damholt Haberstroh, *7-12 , DU15, Sport 92 fredag, kamp 11 6 - 17 3-0: 11-0, 11-0, 11-4
DU15C-01 3 DU15C Emil Wickman, *7-12 , DU15, KSK - Mikkel Gade, *7-12 , DU15, Thy fredag, kamp 12 12 - 17 3-2: 5-11, 11-4, 10-12, 11-5, 13-11
DU15C-02 3 DU15C Nikolaj Mortensen, *7-12 , DU15, Randers - Emil Ruby, *7-12 , DU15, Thy fredag, kamp 13 12 - 17 0-3: 5-11, 7-11, 10-12
DU15C-03 3 DU15C Rasmus Thorup Nonboe, *7-12 , DU15, Randers - Mads Damholt Haberstroh, *7-12 , DU15, Sport 92 fredag, kamp 14 12 - 17 0-3: 3-11, 5-11, 7-11
DU15A-01 1 DU15A Elias Coyle, *1-5 , DU15, Birkerød - Klara K. Møller, *1-5 , DU15, Thy fredag, kamp 15 1 - 5 3-2: 5-11, 11-8, 11-4, 4-11, 11-8
DU15A-02 1 DU15A Sabine Petersen, *1-5 , DU15, Herlev/Hjorten - Tobias Fritz Weel, *1-5 , DU15, Skovbakken fredag, kamp 16 1 - 5 3-1: 11-7, 11-5, 9-11, 11-9
DU15C-04 3 DU15C Mikkel Gade, *7-12 , DU15, Thy - Nikolaj Mortensen, *7-12 , DU15, Randers lørdag, kamp 1 12 - 17 3-2: 10-12, 11-7, 7-11, 11-3, 11-8
DU15C-05 3 DU15C Emil Ruby, *7-12 , DU15, Thy - Rasmus Thorup Nonboe, *7-12 , DU15, Randers lørdag, kamp 2 12 - 17 3-1: 11-8, 11-4, 9-11, 11-3
DU15C-06 3 DU15C Mads Damholt Haberstroh, *7-12 , DU15, Sport 92 - Emil Wickman, *7-12 , DU15, KSK lørdag, kamp 3 12 - 17 1-3: 7-11, 10-12, 11-8, 10-12
DU15B-01 3 DU15B Mads Brassøe Hardam, *5-10 , DU15, Randers - Jonas Korsgaard, *5-10 , DU15, Kolding lørdag, kamp 4 6 - 11 0-3: 6-11, 2-11, 8-11
DU15B-02 3 DU15B Oliver Holm Nielsen, *5-10 , DU15, Esbjerg - Christian Graham, *5-10 , DU15, Lystrup lørdag, kamp 5 6 - 11 3-0: 11-3, 11-8, 11-4
DU15B-03 3 DU15B Victor Ahlberg Larsen, *5-10 , DU15, Birkerød - Martin Tranholm, *11-11 , DU15, Skovbakken lørdag, kamp 6 6 - 11 3-1: 7-11, 11-6, 11-0, 11-0
DU15A-03 3 DU15A Klara K. Møller, *1-5 , DU15, Thy - Marcus Jepsen, *1-5 , DU15, Birkerød lørdag, kamp 7 1 - 5 3-2: 11-6, 6-11, 8-11, 11-7, 11-1
DU15A-04 3 DU15A Tobias Fritz Weel, *1-5 , DU15, Skovbakken - Elias Coyle, *1-5 , DU15, Birkerød lørdag, kamp 8 1 - 5 3-1: 11-4, 11-8, 7-11, 11-4
DU15C-07 3 DU15C Mikkel Gade, *7-12 , DU15, Thy - Emil Ruby, *7-12 , DU15, Thy lørdag, kamp 10 12 - 17 3-2: 11-9, 3-11, 19-21, 11-7, 11-5
DU15C-08 3 DU15C Emil Wickman, *7-12 , DU15, KSK - Rasmus Thorup Nonboe, *7-12 , DU15, Randers lørdag, kamp 11 12 - 17 3-0: 11-2, 11-6, 11-0
DU15C-09 3 DU15C Nikolaj Mortensen, *7-12 , DU15, Randers - Mads Damholt Haberstroh, *7-12 , DU15, Sport 92 lørdag, kamp 12 12 - 17 3-0: 13-11, 11-8, 11-9
DU15B-04 3 DU15B Jonas Korsgaard, *5-10 , DU15, Kolding - Oliver Holm Nielsen, *5-10 , DU15, Esbjerg lørdag, kamp 13 6 - 11 2-3: 14-16, 11-8, 7-11, 11-9, 8-11
DU15B-05 3 DU15B Christian Graham, *5-10 , DU15, Lystrup - Victor Ahlberg Larsen, *5-10 , DU15, Birkerød lørdag, kamp 14 6 - 11 0-3: 8-11, 7-11, 6-11
DU15B-06 3 DU15B Martin Tranholm, *11-11 , DU15, Skovbakken - Mads Brassøe Hardam, *5-10 , DU15, Randers lørdag, kamp 15 6 - 11 0-3: 0-11, 0-11, 0-11
DU15C-10 3 DU15C Emil Wickman, *7-12 , DU15, KSK - Emil Ruby, *7-12 , DU15, Thy lørdag, kamp 16 12 - 17 0-3: 6-11, 9-11, 7-11
DU15A-05 3 DU15A Marcus Jepsen, *1-5 , DU15, Birkerød - Sabine Petersen, *1-5 , DU15, Herlev/Hjorten lørdag, kamp 17 1 - 5 3-1: 11-5, 13-11, 3-11, 11-9
DU15C-11 3 DU15C Mikkel Gade, *7-12 , DU15, Thy - Mads Damholt Haberstroh, *7-12 , DU15, Sport 92 lørdag, kamp 18 12 - 17 3-1: 11-5, 8-11, 11-8, 11-6
DU15C-12 3 DU15C Nikolaj Mortensen, *7-12 , DU15, Randers - Rasmus Thorup Nonboe, *7-12 , DU15, Randers lørdag, kamp 19 12 - 17 3-0: 11-3, 11-9, 12-10
DU15B-07 3 DU15B Jonas Korsgaard, *5-10 , DU15, Kolding - Christian Graham, *5-10 , DU15, Lystrup lørdag, kamp 20 6 - 11 3-0: 11-3, 11-5, 11-6
DU15B-08 3 DU15B Mads Brassøe Hardam, *5-10 , DU15, Randers - Victor Ahlberg Larsen, *5-10 , DU15, Birkerød lørdag, kamp 21 6 - 11 0-3: 4-11, 2-11, 1-11
DU15B-09 3 DU15B Oliver Holm Nielsen, *5-10 , DU15, Esbjerg - Martin Tranholm, *11-11 , DU15, Skovbakken lørdag, kamp 22 6 - 11 3-0: 11-0, 11-0, 11-0
DU15A-07 1 DU15A Elias Coyle, *1-5 , DU15, Birkerød - Marcus Jepsen, *1-5 , DU15, Birkerød lørdag, kamp 25 1 - 5 1-3: 5-11, 9-11, 11-8, 7-11
DU15A-08 1 DU15A Sabine Petersen, *1-5 , DU15, Herlev/Hjorten - Klara K. Møller, *1-5 , DU15, Thy lørdag, kamp 26 1 - 5 3-2: 10-12, 11-8, 5-11, 12-10, 12-10
DU15B-14 3 DU15B Victor Ahlberg Larsen, *5-10 , DU15, Birkerød - Jonas Korsgaard, *5-10 , DU15, Kolding søndag, kamp 1 6 - 11 3-2: 5-11, 11-6, 11-2, 8-11, 11-6
DU15B-15 3 DU15B Mads Brassøe Hardam, *5-10 , DU15, Randers - Oliver Holm Nielsen, *5-10 , DU15, Esbjerg søndag, kamp 2 6 - 11 0-3: 5-11, 5-11, 9-11
DU15A-06 3 DU15A Klara K. Møller, *1-5 , DU15, Thy - Tobias Fritz Weel, *1-5 , DU15, Skovbakken søndag, kamp 3 1 - 5 2-3: 11-8, 4-11, 11-5, 7-11, 10-12
DU15A-10 3 DU15A Elias Coyle, *1-5 , DU15, Birkerød - Sabine Petersen, *1-5 , DU15, Herlev/Hjorten søndag, kamp 4 1 - 5 3-2: 6-11, 11-8, 11-7, 8-11, 11-7
DU15B-13 3 DU15B Christian Graham, *5-10 , DU15, Lystrup - Martin Tranholm, *11-11 , DU15, Skovbakken søndag, kamp 5 6 - 11 3-0: 11-0, 11-0, 11-0
DU15B-10 3 DU15B Mads Brassøe Hardam, *5-10 , DU15, Randers - Christian Graham, *5-10 , DU15, Lystrup søndag, kamp 6 6 - 11 3-1: 10-12, 11-6, 11-4, 11-5
DU15B-12 3 DU15B Oliver Holm Nielsen, *5-10 , DU15, Esbjerg - Victor Ahlberg Larsen, *5-10 , DU15, Birkerød søndag, kamp 7 6 - 11 3-0: 11-4, 11-4, 12-10
DU15C-13 1 DU15C Emil Ruby, *7-12 , DU15, Thy - Mads Damholt Haberstroh, *7-12 , DU15, Sport 92 søndag, kamp 7 12 - 17 3-0: 11-9, 11-8, 11-5
DU15A-09 3 DU15A Tobias Fritz Weel, *1-5 , DU15, Skovbakken - Marcus Jepsen, *1-5 , DU15, Birkerød søndag, kamp 8 1 - 5 3-1: 11-7, 7-11, 11-9, 15-13
DU15C-14 1 DU15C Rasmus Thorup Nonboe, *7-12 , DU15, Randers - Mikkel Gade, *7-12 , DU15, Thy søndag, kamp 8 12 - 17 0-3: 6-11, 2-11, 3-11
DU15C-15 1 DU15C Emil Wickman, *7-12 , DU15, KSK - Nikolaj Mortensen, *7-12 , DU15, Randers søndag, kamp 9 12 - 17 3-0: 11-8, 11-9, 11-6
DU15B-11 1 DU15B Jonas Korsgaard, *5-10 , DU15, Kolding - Martin Tranholm, *11-11 , DU15, Skovbakken søndag, kamp 10 6 - 11 3-0: 11-0, 11-0, 11-0