Turneringsinfo Spisetider Rækker JGP 2019 (oktober) JGP 2019 (marts) JGP 2018 JDM 2017 JGP 2016 JDM 2015 JGP 2014 JGP 2013 JGP 2012
Tidligere resultater? Se her:
DU11 | (DU11A) | (DU11B) | (DU11KAB) | (DU11sjov) | DU13 | (DU13A) | (DU13B) | (DU13C) | (DU13KAB) | (DU13KBC) | DU15 | (DU15A) | (DU15B) | (DU15C) | (DU15KAB) | (DU15KBC) | DU19 | (DU19A) | (DU19B) | (DU19KAB) | PU13 | (PU13) | (PU13A) | (PU13B) | PU15 | (PU15A) | (PU15B) | (PU15KAB)

Vis: Liste | Spillere | Grafisk

Viser resultater for rkken: DU13

kampid Bane Rkke Spillere Tidspunkt Om plads Resultat
DU13KBC-01 3 DU13KBC Viktor Viltsborg Thomsen, *6-9 , DU13, Herlev/Hjorten - Peter Bjerge, *9-12 , DU13, Thy fredag, kamp 2 1 - 17 3-0: 11-1, 11-2, 11-1
DU13KBC-02 4 DU13KBC Lukas Schroll Andersen, *6-9 , DU13, Birkerød - Rasmus Birk Tougaard Larsen, *9-12 , DU13, Lystrup fredag, kamp 2 1 - 17 3-0: 11-5, 11-7, 11-7
DU13KBC-03 5 DU13KBC Oliver Brassøe Hardam, *6-9 , DU13, Randers - Erik Eldrup, *9-12 , DU13, Lystrup fredag, kamp 2 1 - 17 3-1: 11-9, 11-7, 3-11, 11-5
DU13KBC-04 6 DU13KBC Silas Elisius Klingenberg, *6-9 , DU13, Silkeborg - Rasmus Just Madsen, *9-12 , DU13, Struer fredag, kamp 2 1 - 17 3-0: 11-8, 11-1, 11-1
DU13KAB-01 5 DU13KAB Laura Lauridsen, *2-5 , DU13, Thy - Silas Elisius Klingenberg, *6-9 , DU13, Silkeborg fredag, kamp 4 1 - 12 3-0: 11-6, 11-7, 11-5
DU13KAB-02 5 DU13KAB Lucas Nørgaard, *2-5 , DU13, Herlev/Hjorten - Oliver Brassøe Hardam, *6-9 , DU13, Randers fredag, kamp 6 1 - 12 3-0: 11-9, 11-9, 11-5
DU13KAB-03 5 DU13KAB William Tranholm, *2-5 , DU13, Skovbakken - Lukas Schroll Andersen, *6-9 , DU13, Birkerød fredag, kamp 7 1 - 12 3-0: 11-7, 11-7, 11-7
DU13KAB-04 5 DU13KAB Mads Pedersen, *2-5 , DU13, Herlev/Hjorten - Viktor Viltsborg Thomsen, *6-9 , DU13, Herlev/Hjorten fredag, kamp 8 1 - 12 3-0: 11-3, 11-2, 11-3
DU13C-01 5 DU13C Peter Bjerge, *9-12 , DU13, Thy - Kasper Sørensen, *13-16 , DU13, Struer fredag, kamp 9 10 - 17 0-2: 3-11, 8-11
DU13C-02 5 DU13C Rasmus Birk Tougaard Larsen, *9-12 , DU13, Lystrup - Christian Petersen, *13-16 , DU13, Struer fredag, kamp 10 10 - 17 2-0: 11-1, 11-2
DU13C-04 6 DU13C Rasmus Just Madsen, *9-12 , DU13, Struer - Lukas Gam-Pedersen, *13-16 , DU13, Sport 92 fredag, kamp 10 10 - 17 2-0: 11-3, 11-3
DU13C-03 5 DU13C Erik Eldrup, *9-12 , DU13, Lystrup - Andreas Bjaarup Nygaard, *13-16 , DU13, Struer fredag, kamp 11 10 - 17 3-0: 11-2, 11-2, 11-6
DU13C-05 5 DU13C Peter Bjerge, *9-12 , DU13, Thy - Christian Petersen, *13-16 , DU13, Struer lørdag, kamp 1 10 - 17 0-2: 7-11, 9-11
DU13C-06 5 DU13C Andreas Bjaarup Nygaard, *13-16 , DU13, Struer - Kasper Sørensen, *13-16 , DU13, Struer lørdag, kamp 2 10 - 17 3-0: 11-7, 11-0, 11-0
DU13C-07 5 DU13C Rasmus Birk Tougaard Larsen, *9-12 , DU13, Lystrup - Lukas Gam-Pedersen, *13-16 , DU13, Sport 92 lørdag, kamp 3 10 - 17 2-0: 11-1, 11-1
DU13C-08 5 DU13C Erik Eldrup, *9-12 , DU13, Lystrup - Rasmus Just Madsen, *9-12 , DU13, Struer lørdag, kamp 4 10 - 17 3-0: 11-4, 11-0, 11-8
DU13B-01 5 DU13B Silas Elisius Klingenberg, *6-9 , DU13, Silkeborg - Lukas Schroll Andersen, *6-9 , DU13, Birkerød lørdag, kamp 5 6 - 9 3-0: 11-0, 11-8, 11-7
DU13B-02 5 DU13B Oliver Brassøe Hardam, *6-9 , DU13, Randers - Viktor Viltsborg Thomsen, *6-9 , DU13, Herlev/Hjorten lørdag, kamp 6 6 - 9 3-0: 11-6, 11-3, 11-5
DU13A-01 5 DU13A Joakim Jepsen, *1 , DU13, Birkerød - William Tranholm, *2-5 , DU13, Skovbakken lørdag, kamp 7 1 - 5 3-2: 7-11, 13-11, 6-11, 11-6, 11-6
DU13A-02 5 DU13A Mads Pedersen, *2-5 , DU13, Herlev/Hjorten - Lucas Nørgaard, *2-5 , DU13, Herlev/Hjorten lørdag, kamp 8 1 - 5 3-0: 11-6, 13-11, 11-3
DU13C-09 5 DU13C Peter Bjerge, *9-12 , DU13, Thy - Andreas Bjaarup Nygaard, *13-16 , DU13, Struer lørdag, kamp 8 10 - 17 2-0: 11-8, 11-7
DU13C-10 5 DU13C Lukas Gam-Pedersen, *13-16 , DU13, Sport 92 - Christian Petersen, *13-16 , DU13, Struer lørdag, kamp 9 10 - 17 0-2: 4-11, 5-11
DU13C-11 5 DU13C Rasmus Just Madsen, *9-12 , DU13, Struer - Kasper Sørensen, *13-16 , DU13, Struer lørdag, kamp 10 10 - 17 2-0: 11-2, 11-8
DU13C-12 5 DU13C Rasmus Birk Tougaard Larsen, *9-12 , DU13, Lystrup - Erik Eldrup, *9-12 , DU13, Lystrup lørdag, kamp 11 10 - 17 0-3: 7-11, 8-11, 11-13
DU13A-03 5 DU13A William Tranholm, *2-5 , DU13, Skovbakken - Laura Lauridsen, *2-5 , DU13, Thy lørdag, kamp 13 1 - 5 1-3: 8-11, 9-11, 11-7, 6-11
DU13A-04 5 DU13A Lucas Nørgaard, *2-5 , DU13, Herlev/Hjorten - Joakim Jepsen, *1 , DU13, Birkerød lørdag, kamp 14 1 - 5 0-3: 5-11, 6-11, 4-11
DU13B-03 5 DU13B Lukas Schroll Andersen, *6-9 , DU13, Birkerød - Oliver Brassøe Hardam, *6-9 , DU13, Randers lørdag, kamp 15 6 - 9 3-0: 11-5, 11-8, 11-4
DU13B-04 5 DU13B Viktor Viltsborg Thomsen, *6-9 , DU13, Herlev/Hjorten - Silas Elisius Klingenberg, *6-9 , DU13, Silkeborg lørdag, kamp 16 6 - 9 0-3: 3-11, 2-11, 4-11
DU13C-13 5 DU13C Peter Bjerge, *9-12 , DU13, Thy - Lukas Gam-Pedersen, *13-16 , DU13, Sport 92 lørdag, kamp 17 10 - 17 2-0: 11-7, 11-6
DU13C-14 5 DU13C Rasmus Just Madsen, *9-12 , DU13, Struer - Andreas Bjaarup Nygaard, *13-16 , DU13, Struer lørdag, kamp 18 10 - 17 2-0: 11-5, 11-8
DU13C-15 5 DU13C Erik Eldrup, *9-12 , DU13, Lystrup - Christian Petersen, *13-16 , DU13, Struer lørdag, kamp 19 10 - 17 2-0: 11-5, 11-0
DU13C-16 5 DU13C Rasmus Birk Tougaard Larsen, *9-12 , DU13, Lystrup - Kasper Sørensen, *13-16 , DU13, Struer lørdag, kamp 20 10 - 17 2-0: 11-4, 11-0
DU13A-05 5 DU13A Laura Lauridsen, *2-5 , DU13, Thy - Mads Pedersen, *2-5 , DU13, Herlev/Hjorten lørdag, kamp 21 1 - 5 3-0: 11-2, 11-8, 11-6
DU13C-17 5 DU13C Peter Bjerge, *9-12 , DU13, Thy - Rasmus Just Madsen, *9-12 , DU13, Struer lørdag, kamp 24 10 - 17 0-2: 1-11, 1-11
DU13C-18 5 DU13C Erik Eldrup, *9-12 , DU13, Lystrup - Lukas Gam-Pedersen, *13-16 , DU13, Sport 92 lørdag, kamp 25 10 - 17 2-0: 11-3, 11-5
DU13C-19 5 DU13C Rasmus Birk Tougaard Larsen, *9-12 , DU13, Lystrup - Andreas Bjaarup Nygaard, *13-16 , DU13, Struer lørdag, kamp 26 10 - 17 3-0: 11-1, 11-7, 11-3
DU13C-20 5 DU13C Christian Petersen, *13-16 , DU13, Struer - Kasper Sørensen, *13-16 , DU13, Struer lørdag, kamp 27 10 - 17 1-2: 6-11, 11-9, 2-11
DU13C-21 5 DU13C Andreas Bjaarup Nygaard, *13-16 , DU13, Struer - Christian Petersen, *13-16 , DU13, Struer søndag, kamp 1 10 - 17 3-0: 11-5, 11-7, 11-3
DU13C-22 5 DU13C Lukas Gam-Pedersen, *13-16 , DU13, Sport 92 - Kasper Sørensen, *13-16 , DU13, Struer søndag, kamp 2 10 - 17 0-2: 4-11, 2-11
DU13C-23 5 DU13C Rasmus Birk Tougaard Larsen, *9-12 , DU13, Lystrup - Rasmus Just Madsen, *9-12 , DU13, Struer søndag, kamp 3 10 - 17 3-0: 11-6, 11-6, 11-8
DU13C-24 5 DU13C Peter Bjerge, *9-12 , DU13, Thy - Erik Eldrup, *9-12 , DU13, Lystrup søndag, kamp 4 10 - 17 0-3: 2-11, 1-11, 0-11
DU13A-09 5 DU13A Lucas Nørgaard, *2-5 , DU13, Herlev/Hjorten - Laura Lauridsen, *2-5 , DU13, Thy søndag, kamp 5 1 - 5 0-3: 5-11, 3-11, 1-11
DU13A-10 5 DU13A Joakim Jepsen, *1 , DU13, Birkerød - Mads Pedersen, *2-5 , DU13, Herlev/Hjorten søndag, kamp 6 1 - 5 3-0: 11-3, 11-7, 11-2
DU13B-05 5 DU13B Lukas Schroll Andersen, *6-9 , DU13, Birkerød - Viktor Viltsborg Thomsen, *6-9 , DU13, Herlev/Hjorten søndag, kamp 7 6 - 9 3-0: 11-6, 11-3, 11-8
DU13B-06 5 DU13B Silas Elisius Klingenberg, *6-9 , DU13, Silkeborg - Oliver Brassøe Hardam, *6-9 , DU13, Randers søndag, kamp 8 6 - 9 3-0: 11-4, 11-3, 11-3
DU13A-07 3 DU13A Joakim Jepsen, *1 , DU13, Birkerød - Laura Lauridsen, *2-5 , DU13, Thy søndag, kamp 9 1 - 5 3-0: 11-5, 11-8, 13-11
DU13C-25 5 DU13C Lukas Gam-Pedersen, *13-16 , DU13, Sport 92 - Andreas Bjaarup Nygaard, *13-16 , DU13, Struer søndag, kamp 9 10 - 17 1-3: 8-11, 3-11, 11-5, 8-11
DU13A-08 5 DU13A Mads Pedersen, *2-5 , DU13, Herlev/Hjorten - William Tranholm, *2-5 , DU13, Skovbakken søndag, kamp 10 1 - 5 0-3: 9-11, 13-15, 5-11
DU13C-26 5 DU13C Rasmus Just Madsen, *9-12 , DU13, Struer - Christian Petersen, *13-16 , DU13, Struer søndag, kamp 11 10 - 17 2-0: 11-6, 11-2
DU13C-27 5 DU13C Erik Eldrup, *9-12 , DU13, Lystrup - Kasper Sørensen, *13-16 , DU13, Struer søndag, kamp 12 10 - 17 2-0: 11-3, 11-2
DU13C-28 5 DU13C Peter Bjerge, *9-12 , DU13, Thy - Rasmus Birk Tougaard Larsen, *9-12 , DU13, Lystrup søndag, kamp 13 10 - 17 0-3: 2-11, 5-11, 0-11
DU13A-06 5 DU13A William Tranholm, *2-5 , DU13, Skovbakken - Lucas Nørgaard, *2-5 , DU13, Herlev/Hjorten søndag, kamp 14 1 - 5 3-0: 11-3, 11-7, 11-7