Turneringsinfo Spisetider Rækker JGP 2019 (oktober) JGP 2019 (marts) JGP 2018 JDM 2017 JGP 2016 JDM 2015 JGP 2014 JGP 2013 JGP 2012
Tidligere resultater? Se her:
DU11 | (DU11A) | (DU11B) | (DU11KAB) | (DU11sjov) | DU13 | (DU13A) | (DU13B) | (DU13C) | (DU13KAB) | (DU13KBC) | DU15 | (DU15A) | (DU15B) | (DU15C) | (DU15KAB) | (DU15KBC) | DU19 | (DU19A) | (DU19B) | (DU19KAB) | PU13 | (PU13) | (PU13A) | (PU13B) | PU15 | (PU15A) | (PU15B) | (PU15KAB)

Vis: Liste | Spillere | Grafisk

Viser resultater for rkken: DU11

kampid Bane Rkke Spillere Tidspunkt Om plads Resultat
DU11KAB-01 3 DU11KAB Johan Dahl Abraham, *3-6 , DU11, Silkeborg - Kasper Graves Perregaard, *7-10 , DU11, Lystrup fredag, kamp 3 1 - 12 3-0: 11-5, 11-2, 12-10
DU11KAB-02 4 DU11KAB William Vestergaard, *3-6 , DU11, Lystrup - William Jensen , *7-10 , DU11, Silkeborg fredag, kamp 3 1 - 12 3-1: 9-11, 11-1, 11-4, 11-5
DU11KAB-03 5 DU11KAB Marcus Holm Nielsen, *3-6 , DU11, Esbjerg - Magnus Ahrenkiel , *7-10 , DU11, Silkeborg fredag, kamp 3 1 - 12 3-0: 11-7, 11-3, 11-5
DU11KAB-04 6 DU11KAB Mikkel Lund Jensen, *3-6 , DU11, Lystrup - Bertil Pedersen , *7-10 , DU11, Silkeborg fredag, kamp 3 1 - 12 3-0: 11-5, 11-2, 11-6
DU11sjov-01 2 DU11sjov Tristan Facius, *11-12 , DU11, Sport 92 - Leon Jensen, *11-12 , DU11, Thy fredag, kamp 4 1 3-2: 11-9, 9-11, 11-4, 7-11, 11-5
DU11B-01 1 DU11B Kasper Graves Perregaard, *7-10 , DU11, Lystrup - Bertil Pedersen , *7-10 , DU11, Silkeborg lørdag, kamp 1 7-12 0-3: 9-11, 8-11, 2-11
DU11B-02 1 DU11B William Jensen , *7-10 , DU11, Silkeborg - Tristan Facius, *11-12 , DU11, Sport 92 lørdag, kamp 2 7-12 3-0: 11-6, 11-5, 11-5
DU11B-03 1 DU11B Magnus Ahrenkiel , *7-10 , DU11, Silkeborg - Leon Jensen, *11-12 , DU11, Thy lørdag, kamp 3 7-12 2-0: 11-1, 11-3
DU11A-01 1 DU11A Nicklas Kronborg Obel, *1 , DU11, Struer - William Vestergaard, *3-6 , DU11, Lystrup lørdag, kamp 4 1 - 6 3-0: 11-5, 11-7, 11-4
DU11A-02 1 DU11A Malthe Nørtoft Laursen, *2 , DU11, Skovbakken - Marcus Holm Nielsen, *3-6 , DU11, Esbjerg lørdag, kamp 5 1 - 6 3-0: 11-3, 11-8, 11-5
DU11A-03 1 DU11A Johan Dahl Abraham, *3-6 , DU11, Silkeborg - Mikkel Lund Jensen, *3-6 , DU11, Lystrup lørdag, kamp 6 1 - 6 1-3: 10-12, 8-11, 11-3, 6-11
DU11B-04 1 DU11B Bertil Pedersen , *7-10 , DU11, Silkeborg - William Jensen , *7-10 , DU11, Silkeborg lørdag, kamp 7 7-12 3-1: 11-8, 8-11, 14-12, 11-6
DU11B-05 1 DU11B Tristan Facius, *11-12 , DU11, Sport 92 - Magnus Ahrenkiel , *7-10 , DU11, Silkeborg lørdag, kamp 8 7-12 0-3: 4-11, 1-11, 6-11
DU11B-06 1 DU11B Leon Jensen, *11-12 , DU11, Thy - Kasper Graves Perregaard, *7-10 , DU11, Lystrup lørdag, kamp 9 7-12 0-3: 9-11, 4-11, 7-11
DU11A-04 1 DU11A William Vestergaard, *3-6 , DU11, Lystrup - Malthe Nørtoft Laursen, *2 , DU11, Skovbakken lørdag, kamp 10 1 - 6 0-3: 6-11, 8-11, 7-11
DU11A-05 1 DU11A Marcus Holm Nielsen, *3-6 , DU11, Esbjerg - Johan Dahl Abraham, *3-6 , DU11, Silkeborg lørdag, kamp 11 1 - 6 3-0: 11-5, 11-7, 11-6
DU11A-06 1 DU11A Mikkel Lund Jensen, *3-6 , DU11, Lystrup - Nicklas Kronborg Obel, *1 , DU11, Struer lørdag, kamp 12 1 - 6 2-3: 7-11, 6-11, 11-4, 11-8, 7-11
DU11B-07 1 DU11B Bertil Pedersen , *7-10 , DU11, Silkeborg - Tristan Facius, *11-12 , DU11, Sport 92 lørdag, kamp 13 7-12 3-0: 11-4, 14-12, 11-3
DU11B-08 1 DU11B Kasper Graves Perregaard, *7-10 , DU11, Lystrup - Magnus Ahrenkiel , *7-10 , DU11, Silkeborg lørdag, kamp 14 7-12 0-3: 5-11, 4-11, 8-11
DU11B-09 1 DU11B William Jensen , *7-10 , DU11, Silkeborg - Leon Jensen, *11-12 , DU11, Thy lørdag, kamp 15 7-12 3-0: 11-5, 11-2, 12-10
DU11A-07 1 DU11A William Vestergaard, *3-6 , DU11, Lystrup - Marcus Holm Nielsen, *3-6 , DU11, Esbjerg lørdag, kamp 16 1 - 6 0-3: 3-11, 5-11, 7-11
DU11A-08 1 DU11A Nicklas Kronborg Obel, *1 , DU11, Struer - Johan Dahl Abraham, *3-6 , DU11, Silkeborg lørdag, kamp 17 1 - 6 3-2: 8-11, 11-6, 5-11, 11-8, 11-2
DU11A-09 1 DU11A Malthe Nørtoft Laursen, *2 , DU11, Skovbakken - Mikkel Lund Jensen, *3-6 , DU11, Lystrup lørdag, kamp 18 1 - 6 3-0: 11-4, 11-6, 11-5
DU11B-10 1 DU11B Kasper Graves Perregaard, *7-10 , DU11, Lystrup - Tristan Facius, *11-12 , DU11, Sport 92 lørdag, kamp 19 7-12 2-3: 11-2, 9-11, 9-11, 11-7, 7-11
DU11B-11 1 DU11B Bertil Pedersen , *7-10 , DU11, Silkeborg - Leon Jensen, *11-12 , DU11, Thy lørdag, kamp 20 7-12 2-0: 11-2, 11-4
DU11B-12 1 DU11B William Jensen , *7-10 , DU11, Silkeborg - Magnus Ahrenkiel , *7-10 , DU11, Silkeborg lørdag, kamp 21 7-12 0-3: 6-11, 5-11, 3-11
DU11A-10 1 DU11A Nicklas Kronborg Obel, *1 , DU11, Struer - Marcus Holm Nielsen, *3-6 , DU11, Esbjerg lørdag, kamp 22 1 - 6 0-3: 4-11, 4-11, 11-13
DU11A-11 1 DU11A William Vestergaard, *3-6 , DU11, Lystrup - Mikkel Lund Jensen, *3-6 , DU11, Lystrup lørdag, kamp 23 1 - 6 0-3: 9-11, 4-11, 5-11
DU11A-12 1 DU11A Malthe Nørtoft Laursen, *2 , DU11, Skovbakken - Johan Dahl Abraham, *3-6 , DU11, Silkeborg lørdag, kamp 24 1 - 6 3-0: 11-5, 11-8, 11-3
DU11B-13 1 DU11B Tristan Facius, *11-12 , DU11, Sport 92 - Leon Jensen, *11-12 , DU11, Thy søndag, kamp 1 7-12 3-1: 12-10, 11-5, 9-11, 12-10
DU11B-14 1 DU11B Magnus Ahrenkiel , *7-10 , DU11, Silkeborg - Bertil Pedersen , *7-10 , DU11, Silkeborg søndag, kamp 2 7-12 3-1: 11-6, 16-14, 8-11, 11-5
DU11B-15 1 DU11B Kasper Graves Perregaard, *7-10 , DU11, Lystrup - William Jensen , *7-10 , DU11, Silkeborg søndag, kamp 3 7-12 3-0: 11-7, 11-9, 14-12
DU11A-13 1 DU11A Marcus Holm Nielsen, *3-6 , DU11, Esbjerg - Mikkel Lund Jensen, *3-6 , DU11, Lystrup søndag, kamp 4 1 - 6 3-0: 11-6, 11-1, 11-3
DU11A-14 1 DU11A Johan Dahl Abraham, *3-6 , DU11, Silkeborg - William Vestergaard, *3-6 , DU11, Lystrup søndag, kamp 5 1 - 6 0-3: 7-11, 2-11, 8-11
DU11A-15 1 DU11A Nicklas Kronborg Obel, *1 , DU11, Struer - Malthe Nørtoft Laursen, *2 , DU11, Skovbakken søndag, kamp 6 1 - 6 0-3: 6-11, 8-11, 5-11