Turneringsinfo Spisetider Rækker JGP 2019 JGP 2018 JDM 2017 JGP 2016 JDM 2015 JGP 2014 JGP 2013 JGP 2012
Tidligere resultater? Se her:
FREDAG | LØRDAG | SØNDAG

Kampe fredag

kampid Bane Række Spillere Tidspunkt Om plads Resultat
2-000 3 KVAL Vitus Hansen(15), *115 , B, Lystrup - Marcus Andersen(2), *116 , C, Struer FREDAG, kamp 0 KVAL 3-0: 11-3, 11-3, 11-4
3-000 5 KVAL Eline Kristensen(12), *155 , C, Sport92 - Asbjørn Kristensen(2), *180 , D, Sport92 FREDAG, kamp 0 KVAL 1-3: 8-11, 7-11, 11-9, 9-11
1-000 6 KVAL Kasper Sørensen(13), *41 , A, Struer - Muhammad Muneeb Farooq(2), *43 , B, Herlev FREDAG, kamp 0 KVAL 2-3: 7-11, 11-4, 1-11, 11-5, 11-13
C-001 1 CI2 Laurits Hansen(1), *118 , C, Silkeborg - Gustav Nørreskov(7), *143 , C, Silkeborg FREDAG, kamp 1 INDLEDENDE 3-0: 11-1, 11-4, 11-6
D-001 2 DI2 Hammad Abdullah Farooq(1), *183 , D, Herlev - Aslan Kirkegård(7), D, Sport92 FREDAG, kamp 1 INDLEDENDE 3-0: 11-3, 11-1, 11-4
A-002 3 AI3 Malthe Nørtoft Laursen(2), *10 , A, Skovbakken - Nicklas Kronborg Obel(10), *30 , A, Struer FREDAG, kamp 1 INDLEDENDE 0-3: 0-11, 0-11, 0-11
A-008 4 AI1 Johan Dahl Abraham(8), *20 , A, Silkeborg - Nikki Giørtz Pedersen(16), *33 , A, Struer FREDAG, kamp 1 INDLEDENDE 3-0: 11-3, 11-9, 14-12
A-003 5 AI2 Laura Lauridsen(3), *5 , A, Thysquash - Gisli Berg Edvardsson(11), *32 , A, Sport92 FREDAG, kamp 1 INDLEDENDE 3-0: 11-6, 11-3, 11-1
A-007 6 AI2 Magnus Ahrenkiel(7), *22 , A, Silkeborg - Asger Reinholt Høstrup(15), *34 , A, Silkeborg FREDAG, kamp 1 INDLEDENDE 3-1: 11-6, 11-7, 7-11, 11-7
C-003 1 CI2 Daniel Breinbjerg(3), *119 , C, Sport92 - Martin Haarup(9), *147 , C, Silkeborg FREDAG, kamp 2 INDLEDENDE 3-1: 11-4, 11-5, 8-11, 11-4
D-002 2 DI1 Mads Lund Svaneklink(10), D, Sport92 - Anton Andersen(5), *204 , D, Thysquash FREDAG, kamp 2 INDLEDENDE 0-3: 7-11, 5-11, 8-11
B-004 3 BI1 Christian Graff Esbensen(4), *45 , B, Silkeborg - Peter Bjerge(12), *93 , B, Thysquash FREDAG, kamp 2 INDLEDENDE 3-0: 11-3, 11-3, 11-4
A-006 4 AI3 Klara Møller(6), *16 , A, Thysquash - Laurits Frandsen(14), *36 , A, Horsens FREDAG, kamp 2 INDLEDENDE 3-0: 11-4, 11-2, 11-4
A-001 5 AI4 Emil Wickman(1), *9 , A, KSK - Mikkel Lund Jensen(9), *24 , A, Lystrup FREDAG, kamp 2 INDLEDENDE 3-0: 11-8, 11-7, 11-2
B-005 6 BI4 Sonny Giørtz Pedersen(5), *63 , B, Struer - Christian Skovbjerg(13), *106 , B, Silkeborg FREDAG, kamp 2 INDLEDENDE 3-0: 11-4, 11-5, 11-7
C-004 1 CI1 Holger Bregendahl(4), *121 , C, Silkeborg - Karl Lebeck(10), *146 , C, Silkeborg FREDAG, kamp 3 INDLEDENDE 3-2: 7-11, 11-8, 11-5, 11-13, 11-3
D-003 2 DI2 Emma Nielsen(4), *185 , D, Sport92 - Simon Lago Risom(8), D, Sport92 FREDAG, kamp 3 INDLEDENDE 3-1: 11-7, 11-13, 11-1, 11-4
B-002 3 BI3 Kasper Sørensen(13), *41 , A, Struer - Stefan Ciubotaru(10), *101 , B, Struer FREDAG, kamp 3 INDLEDENDE 3-0: 11-0, 11-0, 11-0
B-008 4 BI1 William Nyholm-Larsen(8), *61 , B, Silkeborg - Elias Linneberg(16), *107 , B, Sport92 FREDAG, kamp 3 INDLEDENDE 1-3: 3-11, 12-10, 7-11, 5-11
B-003 5 BI2 Anas Ali Sadeq(3), *46 , B, Sport92 - Abdul Haseeb Farooq(11), *74 , B, Herlev FREDAG, kamp 3 INDLEDENDE 3-2: 11-2, 12-10, 9-11, 9-11, 11-8
A-005 6 AI4 William Brandt Jensen(5), *19 , A, Silkeborg - Muhammad Muneeb Farooq(2), *43 , B, Herlev FREDAG, kamp 3 INDLEDENDE 2-3: 11-3, 5-11, 4-11, 11-6, 5-11
C-005 1 CI2 Jonas Thomsen Pedersen(5), *129 , C, Struer - Emil Kristensen(11), *148 , C, Thysquash FREDAG, kamp 4 INDLEDENDE 3-1: 11-5, 6-11, 11-7, 13-11
D-005 2 DI2 Elinor Vitis(6), *203 , D, Sport92 - Mathias Berliner Pedersen(9), D, Vejle FREDAG, kamp 4 INDLEDENDE 3-0: 11-9, 11-9, 13-11
A-012 3 AI1 Jeppe Ahrenkiel(12), *31 , A, Silkeborg - Johan Dahl Abraham(8), *20 , A, Silkeborg FREDAG, kamp 4 INDLEDENDE 3-2: 11-9, 10-12, 7-11, 12-10, 11-5
B-006 4 BI3 Lucas Johannesen(6), *68 , B, Sport92 - Emil Schjødt Kristensen(14), *113 , B, Struer FREDAG, kamp 4 INDLEDENDE 3-0: 11-5, 11-9, 11-5
B-001 5 BI4 Sofus Weel Frausing(1), *47 , B, Lystrup - Maria Sveigaard(9), *104 , B, Sport92 FREDAG, kamp 4 INDLEDENDE 3-0: 11-2, 11-7, 11-7
B-007 6 BI2 Tobias Gregersen(7), *48 , B, Thysquash - Vitus Hansen(15), *115 , B, Lystrup FREDAG, kamp 4 INDLEDENDE 0-3: 9-11, 3-11, 4-11
C-002 1 CI1 Marcus Andersen(2), *116 , C, Struer - Terleena Bjerge(8), *138 , C, Thysquash FREDAG, kamp 5 INDLEDENDE 3-0: 11-2, 11-2, 11-3
D-006 2 DI1 Lucas Andersen(3), *194 , D, Struer - Alfred Fonsbøl(12), D, Skovbakken FREDAG, kamp 5 INDLEDENDE 1-3: 11-5, 6-11, 5-11, 3-11
A-010 3 AI3 Nicklas Kronborg Obel(10), *30 , A, Struer - Klara Møller(6), *16 , A, Thysquash FREDAG, kamp 5 INDLEDENDE 0-3: 3-11, 3-11, 5-11
A-014 4 AI3 Laurits Frandsen(14), *36 , A, Horsens - Malthe Nørtoft Laursen(2), *10 , A, Skovbakken FREDAG, kamp 5 INDLEDENDE 3-0: 11-0, 11-0, 11-0
A-011 5 AI2 Gisli Berg Edvardsson(11), *32 , A, Sport92 - Magnus Ahrenkiel(7), *22 , A, Silkeborg FREDAG, kamp 5 INDLEDENDE 3-2: 11-4, 11-9, 7-11, 5-11, 11-7
A-015 6 AI2 Asger Reinholt Høstrup(15), *34 , A, Silkeborg - Laura Lauridsen(3), *5 , A, Thysquash FREDAG, kamp 5 INDLEDENDE 0-3: 4-11, 4-11, 1-11
C-006 1 CI1 Tobias Christensen(6), *131 , C, Thysquash - Asbjørn Kristensen(2), *180 , D, Sport92 FREDAG, kamp 6 INDLEDENDE 3-0: 11-4, 11-4, 11-8
D-004 2 DI1 Eline Kristensen(12), *155 , C, Sport92 - Frej Hillerup Mammen(11), D, Vejle FREDAG, kamp 6 INDLEDENDE 3-0: 11-3, 11-1, 11-1
B-012 3 BI1 Peter Bjerge(12), *93 , B, Thysquash - William Nyholm-Larsen(8), *61 , B, Silkeborg FREDAG, kamp 6 INDLEDENDE 3-0: 11-3, 11-6, 11-7
B-016 4 BI1 Elias Linneberg(16), *107 , B, Sport92 - Christian Graff Esbensen(4), *45 , B, Silkeborg FREDAG, kamp 6 INDLEDENDE 0-3: 3-11, 7-11, 7-11
A-009 5 AI4 Mikkel Lund Jensen(9), *24 , A, Lystrup - William Brandt Jensen(5), *19 , A, Silkeborg FREDAG, kamp 6 INDLEDENDE 3-2: 9-11, 11-6, 12-10, 8-11, 11-9
A-013 6 AI4 Muhammad Muneeb Farooq(2), *43 , B, Herlev - Emil Wickman(1), *9 , A, KSK FREDAG, kamp 6 INDLEDENDE 0-3: 3-11, 4-11, 3-11
B-010 3 BI3 Stefan Ciubotaru(10), *101 , B, Struer - Lucas Johannesen(6), *68 , B, Sport92 FREDAG, kamp 7 INDLEDENDE 0-3: 0-11, 0-11, 0-11
B-014 4 BI3 Emil Schjødt Kristensen(14), *113 , B, Struer - Kasper Sørensen(13), *41 , A, Struer FREDAG, kamp 7 INDLEDENDE 0-3: 8-11, 8-11, 10-12
B-011 5 BI2 Abdul Haseeb Farooq(11), *74 , B, Herlev - Tobias Gregersen(7), *48 , B, Thysquash FREDAG, kamp 7 INDLEDENDE 3-1: 11-4, 12-14, 11-5, 11-6
B-015 6 BI2 Vitus Hansen(15), *115 , B, Lystrup - Anas Ali Sadeq(3), *46 , B, Sport92 FREDAG, kamp 7 INDLEDENDE 0-3: 2-11, 5-11, 5-11
B-009 5 BI4 Maria Sveigaard(9), *104 , B, Sport92 - Sonny Giørtz Pedersen(5), *63 , B, Struer FREDAG, kamp 8 INDLEDENDE 0-3: 6-11, 3-11, 6-11
B-013 6 BI4 Christian Skovbjerg(13), *106 , B, Silkeborg - Sofus Weel Frausing(1), *47 , B, Lystrup FREDAG, kamp 8 INDLEDENDE 0-3: 5-11, 7-11, 1-11